Aktualności

DNI PROSTEK 2019


Już w najbliższą niedzielę (07/07/2019r) zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska podczas festynu z okazji Dni Prostek. Przygotowaliśmy pyszny poczęstunek oraz loterię z ciekawymi nagrodami !
ZAPRASZAMY! 


Fotorelacja z Targów w Barcelonie


Barcelona ugościła nas piękną pogodą. Na Targi Snackex przyjechało prawie 2,5 tysiąca odwiedzających by zapoznać się z ofertą ponad 170 Wystawców z 70 różnych krajów. Spotkaliśmy się z setkami firm z branży przekąsek. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z targów. 


TARGI SNACKEX


Już 27 czerwca rozpoczną się najwięsze i najważniejsze w branży przekąsek targi. SNACKEX to najbradziej prestiżowe wydarzenie w temacie słodkich i słonych przekąsek w EUROPIE na których nie mogło Nas zabraknąć. Oraganizowane przez European Snacks Association (ESA) targi SNACKEX trwać będą od 27 do 28 czewrca 2019 roku. Zapraszamy do odwiedzenia nas na stoisku nr 601.


FOTORELACJA DZIEŃ DZIECKA 2019


 Dziękujemy za liczne uczestnictwo w XIV Ogólnopolskim Festynie Rodzinnym z okazji Dnia Dziecka w Ełku   Pogoda i humory dopisywały Wszystkim. Zpraszamy do obejrzenia galerii oraz do uczestnictwa za rok! 


XIV OGÓLNOPOLSKI FESTYN Z OKAZJI DNIA DZIECKA W EŁKU


1 czerwca na Placu Jana Pawła II w Ełku odbędzie się XIV Ogólnopolski Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka, na który chcielibyśmy Państwa serdecznie zaprosić. Specjalnie dla najmłodszych przygotowaliśmy wiele ciekawych atrakcji i niespodzianek. 
Zapraszamy! 

FOTORELACJA TARGI PLMA 2019


W dniu dzisiejszym rozpoczęły się targi PLMA w Amsterdamie. Nasz Zespół z dumą prezentuje szeroki asortyment Firmy. Zapraszamy serdecznie na halę nr 5, stoisko F-5754. 


Targi PLMA w Amsterdamie


Zapraszamy Państwa serdecznie na Targi PLMA 2019 w Amsterdamie, które odbędą się w dniach 21-22 maja 2019 roku. Będziemy w RAI Amsterdam, Europaplein 22, na stoisku F-5754 w hali numer 5.  Do zobaczenia !!!


ŚLADAMI PRZODKÓW PO KRESACH WSCHODNICH


Śladami Przodków, czyli wędrówkę po Kresach rozpoczęliśmy 23 kwietnia. Firma Pol-Foods wybrała się wraz z Wolontariuszami Szkolnego Koła Caritas z Ełku na wędrówkę po Kresach wschodnich. Ta wyjątkowa podróż była główną nagrodą konkursu pt. „Wolontariusz –moje miejsce w Ojczyźnie” oraz „Szkolne koło Roku 2018”, której fundatorem była firma Pol-Foods. Trasa biegła przez Smoleńsk, Katyń, Mińsk i Grodno. Odwiedziliśmy wiele wyjątkowych miejsc, które na zawsze pozostaną w naszych sercach i pamięciach. Cieszymy się, że mogliśmy towarzyszyć laureatom oraz ich opiekunom podczas tej pięknej podróży. Nagrodzonym raz jeszcze gratulujemy! 


Drugie urodziny Sotelli


Szanowni Klienci, Partnerzy, Konsumenci, dziękujemy, że jesteście z nami. Równo dwa lata temu Sotelli rozpoczęło swoją działalność. Przez ten czas bardzo dużo się wydarzyło, a Sotelli zyskało szerokie grono sprzymierzeńców. To dla nas cenna nagroda i dowód na to, że to co robimy cieszy się rosnącym uznaniem coraz szerszych kręgów odbiorców.


ODWIEDZINY W DOMU DZIECKA W EŁKU


By tradycji stało się za dość Firma Pol-Foods jak co roku odwiedziła podopiecznych w Domu Dziecka Im. Świętej Faustyny w Ełku. Cieszymy się, że możemy sprawić choć odrobinę radości. Za mile spędzony czas i serdeczne przyjęcie dziękujemy! 


GALA WOLONTARIATU SKC 2018


W Ełckim Centrum Kultury dnia 5 grudnia 2018 roku odbyła się Gala Wolontariatu, podczas której zostali nagrodzeni najaktywniejsi młodzi wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas z terenu diecezji ełckiej. W Gali wzięło udział ponad 300 wolontariuszy. Tytuł „Szkolnego Koła Caritas Roku 2018” przypadł SKC przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Białej Piskiej. 

Centralnym punktem Gali Wolontariatu SKC była uroczysta Eucharystia sprawowana w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił bp Jerzy Mazur. Biskup ełcki Przypomniał ewangeliczne inspiracje wolontariatu wypływające z przykazania miłości Boga i bliźniego.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Janówce przygotowali dla gości Gali przedstawienie pt. „Wolność – kocham i rozumiem”, który zawierał treści o charakterze patriotycznym.

Podczas Gali rozstrzygnięto konkurs pt. „Wolontariusz – moje miejsce w Ojczyźnie”. Spośród 139 prac nadesłanych z 22 szkół, nagrodzono 19 osób. Ogłoszono także wyniki konkursu na „Szkolne Koło Caritas Roku 2018”. O tytuł ten rywalizowało 19 kół, a przypadł on SKC przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Białej Piskiej. Przyznano także trzy wyróżnienia dla szczególnie aktywnych SKC działających przy: Zespole Szkół Sportowych w Ełku, Zespole Szkół nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Ełku i Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Krasnowie k. Sejn.

Firma Pol-Foods Sp. z o.o. ufundowała nagrodę główną - wyjazd wolontariuszy do Smoleńska, Katynia, Mińska i Grodna.  Cieszymy się niezmiernie, że mogliśmy uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu oraz nagrodzić młodzież, która na co dzień czyni tyle dobra dla drugiego człowieka. Gratulujemy raz jeszcze!Targi w USA


Firma POl-Foods ponownie wyrusza z marką Sotelli na promocję swoich produktów. Tym razem makaron kukurydziany będzie podbijać Stany Zjednoczone. Targi odbędą się 17-18 listopada 2018 roku w San Mateo - niecałe 40 km od San Fransisco. 
Gluten Free and Allergen Friendly Expo to największe na świecie wydarzenie targowe zorganizowane z myślą o osobach, które prowadzą bezglutenowy styl życia. Ponad 100 wystawiających się marek z produktami bezglutenowymi. Znajdziecie nas na stoisku numer 403.
Zapraszamy ! 


https://gfafexpo.com/


Targi SIAL w Paryżu


Już w najbliższy weekend w Paryżu rozpoczną się kolejne ważne targi dla branży spożywczej.  SIAL Paris to wiodące wydarzenie na francuskim rynku żywności, oferuje krajowym i międzynarodowym firmom możliwość zwiększenia swojej obecności na rynkach europejskich. Producenci żywności, dystrybutorzy, importerzy, hurtownicy i detaliści, a także przedstawiciele gastronomii instytucjonalnej i gastronomicznej spotykają się na targach SIAL Paris. Marka Sotelli również zaprezentuje swoje produkty i nowośći na tym wielkim wydarzeniu. Zapraszamy na stoisko 5B J 172! 


Nowy Asortyment


Firma Pol-Foods w swojej ofercie posiada nowy asortyment. Jest to mąka kukurydziana dostępna w pojemnikach 750g oraz workach po 25 kg i workach typu big-bag o pojemności 800 kg. Mąka kukurydziana to idealny substytut mąki pszennej. Można z niej wypiekać pieczywo, ciasta oraz wiele innych smakołyków. 

W sprzedaży posiadamy również mąkę typu masa i grys kukurydziany, dostępne w gramaturach 25kg i 800 kg. 
Wszystkie asortymenty dostępne na naszych stronach internetowych:
www.pol-foods.com, www.sotelli.pl. Dodatkowo mąka kukurydziana w opakowaniach 750 g dostępna jest na naszym sklepie internetowym: www.sotelli24.pl 
W przypadku zainteresowania wymienionymi produktami w gramaturach 25 kg i 800 kg prosimy o kontakt z Działem Handlowym. 
Zapraszamy!


Targi w Chinach


Nasza ekipa na China Food & Catering Expo, czyli jednych z najpopularniejszych targów żywności w Chinach. Spotykamy się z tysiącami wystawców oraz przedstawicielami branży spożywczej z całego świata.


Targi Chiny


Marka Sotelli wybiera się promować swoje produkty na targi do najszybciej rosnącej prowincji w Chinach - Hunan. W miejscowości Changsha odbędą się targi China International Food & Catering Expo. Wszystkich zainteresowanych zaprszamy w dniach 13-16.09.2018r. na halę w3 pawilon C27-C38.


Wizyta Najmłodszych


W miniony poniedziałek odwiedziła nas grupa dzieci, które w ramach wizyty zwiedzały nasz zakład produkcyjny, miały możliwość zobaczyć z bliska jak powstaje półprodukt do produkcji ich ulubionych prażynek. Na koniec mali Degustatorzy mieli możliwość zasmakowania naszych produktów. Dziękujemy za sympatyczną wizytę i zapraszamy częściej!


Gluten Free Expo


W dniach 15-16 czerwca w Warszawie odbyły się targi Gluten Free Expo. Wszytskim tym, którzy odwiedzili nas przy naszym stoisku serdecznie dziękujemy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w galerii. 


Chochla Prezydenta


Już po raz trzynasty restauratorzy i mieszkańcy miasta Ełk  sprawdzili swoje kulinarne umiejętności biorąc udział w konkursie „o Chochlę Prezydenta Miasta Ełku". Zadaniem restauratorów było przygotowanie dania w temacie "Kulinarnych Smaków Niepodległości". Osoby biorące udział w konkursie indywidualnie miały za zadanie przygotować deser np. ciasto, ciastko, pudding itp. kolorystyka powinna nawiązywać do nazwy "Patriotka". Swoje umiejętności kulinarne prezentował gość specjalny  Marcin Budynek - mistrz kulinarny oraz Bartek Kwiecień - zwycięzca trzeciej edycji "Master Chef Junior". Na miejscu zaplanowanych było wiele atrakcji dla dorosłych jak i dla dzieci. Spnsorem głównym imprezy była marka Sotelli. Serdecznie dziękujemy za możliwość udziału w tak wyjątkowej imprezie. Mamy nadzieję, że wszyscy bawili się wyśmienicie! 


ZŁOTY PARAGON


Miło nam poinformować Was, że marka Sotelli otrzymała statuetkę „Złoty Paragon - Nagrodę Kupców Polskich”. 
Kolegium Redakcyjne miesięcznika HURT & DETAL doceniło firmę Pol-Foods Sp. z o.o. za linię makaronów smakowych „Sotelli w 5-ciu różnych smakach”. Serdecznie dziękujemy!

 

http://zlotyparagon.pl/article/art_id,22384-213/fotorelacja-zloty-paragon-2018/


I Forum Przedsiębiorczości Polski Północno-Wschodniej


1 czerwca w Ełckim Centrum Kultury odbyło się I Forum Przedsiębiorczości Polski Północno-Wschodniej, którego partnerem była firma Pol-Foods Sp. z o.o. - producent makaronów kukurydzianych Sotelli.

Prezes Zarządu Pol-Foods, Pan Andrzej Zadrożny podczas Forum brał udział w sesji plenarnej: „Rynek pracy, edukacja i rodzina, a profilaktyka zdrowotna”, w której brali udział również: Wojciech Cybulski - Zastępca Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty, Rafał Romanowski – Podsekretarz Stanu Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Prof. dr hab. Henryk Wnorowski - Prezes Zarządu Krajowej Spółki Cukrowej S.A , Prof. dr hab. Jarosław B. Ćwikła - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Wojciech Karol Iwaszkiewicz – Burmistrz Gminy Miejskiej Giżycko, Joanna Zdanowska - Adwokat Zakłady Mięsne „Wierzejki”. Zapraszamy do zapoznania się z reportażem zdjęciowym z Forum.I Forum Przedsiębiorczości Polski Północno-Wschodniej


Firma Pol-Foods została jednym z głównych sponsorów I Forum Przedsiębiorczości Polski Północno-Wschodniej. Wydarzenie odbędzie się 1 czerwca br. w Ełckim Centrum Kultury. Wydarzenie umożliwi zaprezentowanie i rozmowy o potencjale i możliwościach regionu. Forum uświetni wystąpienie Prezesa Rady Ministrów – Mateusza Morawieckiego. 
„Forum przedsiębiorczości Polski Północno-Wschodniej to najważniejsze wydarzenie gospodarcze dla naszego regionu w tym roku. Z tego względu nie mogło się ono odbyć bez naszego udziału i wsparcia. Mam nadzieję, że zwróci ono uwagę na wyzwania gospodarcze regionu i pozwoli zapewnić jego rozwój społeczny i ekonomiczny. Udział Pol-Foods w tego typu wydarzeniach to nobilitacja dla przedsiębiorstwa, które od lat dba o tworzenie nowych miejsc pracy w regionie i podniesienie jakości życia jego mieszkańców.” - powiedział Prezes Zarządu Pol-Foods Sp. z o.o. -  Andrzej Zadrożny, który będzie jednym z panelistów Forum.

 Program wydarzenia przewiduje m.in. sesje plenarne:

  • Przedsiębiorczość a rozwój regionalny. Bezpieczeństwo wewnętrzne szansą rozwoju przedsiębiorczości
  • Wykluczenie infrastrukturalne barierą rozwoju regionu
  • „Rynek pracy a edukacja, rodzina a profilaktyka zawodowa

z udziałem dr Jadwigi Emilewicz – Minister Przedsiębiorczości i Technologii, Krzysztofa Jurgiela – Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, dr Jerzego Kwiecińskiego – Ministra Inwestycji i Rozwoju, Elżbiety Rafalskiej – Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Jarodsława Zielińskiego – Sekretarza Stanu w MSWiA.

 

Szczegółowe informacje na temat I Forum Przedsiębiorczości Polski Północno-Wschodniej można znaleźć pod poniższym linkiem.


ZAPRASZAMY NA DZIEŃ DZIECKA!


Szanowni Państwo, chcielibyśmy serdecznie Państwa zaprosić wraz z Waszymi pociechami do wzięcia udziału w XIII Ogólnopolskim Festynie Rodzinnym z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się dnia 01 czerwca 2018 roku na placu Jana Pawła II w Ełku. Z tej okazji przygotowaliśmy wiele atrakcji specjalnie dla najmłodszych. Zapraszamy!!!Marka Sotelli laureatem nagrody za stoisko - PolAgra 201


8-10 maja b.r. Marka Sotelli prezentowała swoje produkty na targach PolAgra Food w Poznaniu. Nasze stoisko zostało wyróżnione statuetką złotego Akanta jako jedno ze stoisk najlepeij zaprojektowanych i przygotowanych do realizacji startegii marketingowej firmy podczas targów, którego zdjęcia znajdziecie Państwo w galrii. 


Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych POLAGRA FOOD


Serdecznie zapraszamy na Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych POLAGRA FOOD, które odbęda się w dn. 8-10 maja br. w Poznaniu.

Na targach będziemy już po raz drugi, by przedstawić nasze produkty i porozmawiać z naszymi dotychczasowymi klientami oraz potencjalnymi partnereami biznesowymi. Zapraszamy na spotkanie do pawilonu 7A na stoisko 16!


Zapraszamy na "Makaronowy zawrót głowy"


Od 10-go lutego na antenie telewizji Polsat emitowany będzie nowy program kulinarny „Makaronowy zawrót głowy”. Wszystkie przepisy wykorzystane w programie będą oparte na bezglutenowym makaronie kukurydzianym marki Sotelli. Seria składa się z 8 odcinków emitowanych co tydzień w sobotę o godz. 10.40. Formuła programu kulinarnego przewiduje wspólne gotowanie gospodarzy programu Pauliny Chylewskiej i Szymona Kołeckiego wraz z zaproszonymi gośćmi. Każdy z odcinków będzie poświęcony innej tematyce m.in.: imprezy karnawałowe, dieta sportowców, dieta fit czy menu weselne. Wśród gości programu znajdą się takie znane osoby jak: Karolina Szostak, Radosław Liszewski, Agnieszka Hyży, Mariusz Pudzianowski, Aneta Zając, Rafał Maserak czy Anna Wyszkoni. Zapraszamy do oglądania!


NOWOŚĆ!!! Sotelli w pięciu różnych smakach.


Marka Sotelli wprowadziła na rynek makarony smakowe. Specjalnie dla Państwa opracowaliśmy unikalną recepturę 5-ciu różnych smaków. Pod marką Sotelli znajdziecie Państwo makarony Fusilli, Penne, Animals, Alphabet i Spaghetti w pięciu smakach: burak, dynia, pomidor, marchew i szpinak. 


Super promocja na produkty Sotelli!


Szanowni Państwo, Firma Pol-Foods serdecznie zaprasza do zakupów naszych prduktów marki Sotelli. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy wyjątkową promocję, tylko na stronie www.sotelli24.pl kupując jedno opakowanie makaronu, drugie otrzymają Państwo gratis. 

Promocja trwa do końca 2017 roku.

Zapraszamy do zakupów! 


Pol-Foods Laureatem "Najlepszym z Najlepszych"2016


Firma Pol-Foods została uhonorowana pamiątkowym medalem oraz wpisem do Księgi LAUR"Najlepszym z Najlepszych" w kategorii Innowacje i Rozwój za szczególne zasługi w promowaniu Warmii i Mazur w kraju i za granicą w roku 2016.

Certyfikat oraz nagrodę wręczał Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego pan Gustaw Marek Brzezin.

Galę uświetniły imponujące prezentacje kulturalne oraz obecność Miss Polonia 2016 Izabelli Krzan.

Relacja z Gali wręczania nagród: 

https://www.youtube.com/watch?v=OdhBKLRCP6I   

Link do publikacji w prasie:

http://gazetaolsztynska.pl/96154-428601,Laur-najlepszym-z-najlepszych,2573505.html


Pol-Foods "Firmą Godną Zaufania 2017"


Decyzją Kapituły CBOK z Rybnika firma Pol-Foods otrzymała Certyfikat GOLD "Firma Godna Zaufania 2017" przyznawany przedsiębiorstwom cechującym się nienaganną opinią wśród klientów i kontrahentów.

Wizytówka firmy na stronie:www.firmagodnazaufania.pl

 

 


Pol-Foods z promocją marki Sotelli na Targach Food Show w Katowicach


Firma Pol-Foods prezentowała linię makaronów Sotelli na Targach Food Show w Katowicach w dniach 16-18 marca 2017, będąc Partnerem Wspierającym tego kulinarnego święta smaku!

Pokazy live cooking, konkursy dla publiczności, warsztaty kulinarne, spotkania z dietetykami, Festiwal Slow i Street Food to główne atrakcje Wydarzenia.

 


Pol-Foods Laureatem Polish Exclusive 2016


Firma Pol-Foods została Laureatem"Polish Exclusive 2016" w kategorii "Eksluzywna Polska Marka". Nagroda ta wyróżnia nas spośród innych polskich firm i podkreśla prestiż przedsiębiorstwa, najwyższą jakość oferowanych produktów, ich unikatowość oraz dobre relacje z kontrahentami.

Wizytówka firmy dostępna będzie w kwietniowym wydaniu magazynu Tygrysy Biznesu.

Relacja z Gali wręczania nagród: https://www.youtube.com/watch?v=R74tV_6uqUU

Magazyn TYGRYSY BIZNESU Numer 2/2017 - pdf

https://webmail.az.pl/appsuite/api/mail/TB%202017-02%20low-res.pdf?action=attachment&folder=default0%2FINBOX&id=1930&attachment=2&user=20&context=198419&sequence=1&delivery=view

 


Pol-Foods w Domu Dziecka im. Świętej Faustyny w Ełku


W przedświąteczny czas, nasi pracownicy w asyście Świętego Mikołaja odwiedzili wychowanków Domu Dziecka im. Świętej Faustyny w Ełku, by spędzić z nimi trochę czasu i przekazać świąteczne upominki.

W ramach rewizyty obdarowani zostaliśmy przepysznym ciastem i podziękowaniami.


Pol-Foods Laureatem Orłów Eksportu 2016


Firma Pol-Foods została uhonorowana podwójnym Orłem Eksportu 2016:

- "Najdynamiczniejszy Eksporter Warmii i Mazur"

- "Osobowość eksportu Warmii i Mazur"

Regionalne "Orły Eksportu" to ogólnopolski cykl wydarzeń, których zadaniem jest promocja eksportu i wyłonienie liderów zbytu na rynki zagraniczne.

Pol-Foods Firmą Roku 2016


Firma Pol-Foods  została Laureatem Godła Firma Roku 2016.

Wyróżnione firmy są godne zaufania i polecenia, prezentują wysoką kulturę biznesu i najwyższą jakość produktów.

 Pol-Foods Gazelą Biznesu 2015


Firma Pol-Foods uhonorowana została prestiżową nagrodą Gazela Biznesu 2015.

Jest to ogólnopolski ranking "Pulsu Biznesu" na najdynamiczniej rozwijające się przedsiębiorstwa.


Pol-Foods gospodarzem półkolonii


W lipcu 2015 roku firmę Pol-Foods odwiedziło 45 dzieci z Ełku i okolic przebywających na  półkoloniach  organizowanych przez MLUKS SPEED. Dzieciaki zostały przeszkolone w zakresie bezpieczeństwa, przebrane w fartuchy, czepki, zatyczki do uszu obserwowały proces wytwarzania pelletów, zadawały pytania. Zadowolone, z upominkami od firmy opuszczały nasz zakład.